معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > گسترش روابط پارلمانی موضوع دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس کمیسیون امور خارجی و همکاری مجلس مردمی الجزایر


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کمیسیون امور خارجی و همکاری مجلس ملی مردمی الجزایر

گسترش روابط پارلمانی موضوع دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس کمیسیون امور خارجی و همکاری مجلس مردمی الجزایر

جناب آقای عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران پنج شنبه ششم اردیبهشت ماه 1397 در دیدار با جناب آقای عبدالحمید سی عفیف رئیس کمیسیون امور خارجی و همکاری مجلس ملی مردمی الجزایر ، راههای توسعه روابط پارلمانی و تحولات منطقه را بررسی و دعوت کتبی جناب آقای علاءالدین بروجردی رئیس محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ایران از وی را برای دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران تسلیم وی نمود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر ضمن اشاره به آخرین وضعیت روابط دوجانبه در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی، خواستار افزایش مراودات پارلمانی و تشکیل هرچه زودتر گروه دوستی پارلمانی در مجلس الجزایر و مساعدت مجلس در جهت تقویت روابط شد و تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران سقفی برای توسعه همکاری خود با الجزایر قائل نیست.

از سوی دیگر رئیس کمیسیون امور خارجی و همکاری مجلس ملی مردمی الجزایر نیز در این ملاقات که با حضور سه نفر از اعضای کمیسیون امور خارجی مجلس انجام شد، با تشکر از دعوت همتای ایرانی و تاکید بر اجابت آن در اولین فرصت، روابط سیاسی دو کشور را ممتاز ارزیابی نموده و بر ضرورت توجه بیشتر به تقویت روابط اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امور خارجی و همکاری مجلس الجزایر از سطح روابط پارلمانی و میزان توافقات صورت گرفته میان دو کشور ابراز خشنودی کرد و با تاکید بر حمایت مجلس الجزایر از توسعه روابط دو کشور، گفت، دیپلماسی پارلمانی می تواند به تقویت پایه های صلح و ثبات و محور قرار گرفتن گفت و گو جهت تنش زدایی و حل بحران های منطقه ای کمک کند.

وی در ادامه با اشاره به محورکلی سیاست خارجی الجزایر مبنی بر عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، بر ضرورت حل و فصل اختلافات با استفاده از راه‌های مسالمت آمیز تاکید کرد.

قابل ذکر است جناب آقای سعید بوحجه رئیس مجلس ملی مردمی الجزایر نیز در دی ماه 96 در راس یک هیات عالی رتبه پارلمانی برای شرکت در سیزدهمین نشست روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به تهران سفر کرده بود.


١٢:٤٧ - 1397/02/09    /    شماره : ٥١٢٣٤٠    /    تعداد نمایش : ١٣٩خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | آدرس و تلفن | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر