معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > جناب آقای دکتر روحانی: ایران آماده گسترش روابط با الجزایراست/ تاکید بر مشارکت ایران و الجزایر در اوپک گازی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس مجلس ملی مردمی الجزایر با جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر روحانی: ایران آماده گسترش روابط با الجزایراست/ تاکید بر مشارکت ایران و الجزایر در اوپک گازی

جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه 26 دی ماه 1396 آقای سعید بوحجه رئیس مجلس ملی مردمی الجزایر را بحضور پذیرفتند . در این دیدار ایشان با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌های اقتصادی و مشارکت ایران و الجزایر، از جمله در اوپک گازی، اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا روابط و همکاری‌های خود را در سایر زمینه‌های تجاری و اقتصادی، سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری‌های نوین با الجزایر گسترش دهد.

ایشان با بیان اینکه ایران و الجزایر در مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات نزدیک و مشترکی دارند، گفت: امروز که جهان اسلام با مشکلات و معضلات فراوانی روبرو است، دو کشور باید همکاری‌های خود را در راستای حل و فصل مسایل منطقه‌ای و جهان اسلام گسترش دهند.

رییس جمهوری احقاق حقوق ملت فلسطین، مبارزه با تروریسم در منطقه و کمک به حل و فصل مشکلات در برخی کشورهای اسلامی مثل یمن که مردم آن درگیر جنگ و دچار بیماری‌های فراوان هستند را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: اراده مستحکم ایران تقویت روابط و همکاری‌های همه جانبه علمی، فرهنگی، تجاری و اقتصادی و سیاسی میان دو کشور است.

جناب آقای روحانی خاطر نشان کرد: توسعه روابط پارلمانی تهران – الجزیره می‌تواند نقش مثبتی در گسترش مناسبات دو کشور برای رسیدن به اهداف مشترک ایفا کند.

آقای سعید بوحجه رییس مجلس ملی مردمی الجزایر نیز در این دیدار ضمن تسلیت از دست دادن جمعی از دریانوردان کشورمان در حادثه کشتی سانچی به دولت و ملت ایران، روابط دو کشور را مثبت و رو به توسعه دانست و گفت: باید در راستای توسعه و گسترش مناسبات و همکاری‌های دو کشور و تسریع در اجرای توافقات تلاش کنیم.

وی خاطر نشان کرد: با تقویت روابط و همکاری‌ها و استفاده از ظرفیت‌ها می‌توانیم در برابر توطئه دشمنان ایستادگی کنیم.


١٨:٣٦ - 1396/10/26    /    شماره : ٤٩٦١٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٦خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | آدرس و تلفن | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر