معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > ملاقات جناب آقای عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر صنایع و معادن الجزایر


  چاپ        ارسال به دوست

روابط صنعتی و معدنی ایران و الجزایر توسعه می یابد

ملاقات جناب آقای عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر صنایع و معادن الجزایر

جناب آقای رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزائر 14 دی ماه با آقای یوسف یوسفی وزیر صنایع و معادن این کشور ملاقات نمود . در این ملاقات طرفین در خصوص راه های تقویت همکاریهای صنعتی و معدنی میان دو کشور و زمینه های گسترش آن با هم تبادل نظر نمودند . در این ملاقات پیام کتبی جناب آقای شریعتمداری وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشورمان به همتای الجزائری تسلیم وزیر الجزایری شد. سفیر کشورمان با اشاره به توانمندیهای ایران در زمینه های مختلف، پیشرفت های صنعتی و تکنولوژیک جمهوری اسلامی ایران و آخرین وضعیت روابط دوجانبه و روند رو به رشد آن را تشریح و ضمن تاکید بر عزم جدی طرف ایرانی برای تقویت این همکاریها، تمایل شرکتهای معتبر صنعتی و صادر کنندگان خدمات فنی مهندسی ج.ا.ا برای مشارکت در پروژه های مشترک سرمایه گذاری با الجزایر را اعلام نمود. ایشان ضمن دعوت از وزیر الجزایری برای سفر به ایران آمادگی و تمایل ایران برای خرید مستقیم فسفات از الجزایر را اعلام داشت .
 
آقای یوسفی وزیر صنایع و معادن الجزایر ضمن تشکر از پیام همتای ایرانی و اشاره به روابط مستحکم دو کشور با تبیین سیاستهای جدید دولت الجزایر در راستای کاهش وابستگی اقتصاد این کشور به نفت و تنوع بخشیدن به منابع درآمدی، بر اراده دولت متبوعش برای تقویت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران تاکید و خاطرنشان ساخت که الجزایر از حضور فعال کلیه شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف صنعتی و معدنی از جمله صنایع غذایی و نساجی در چارچوب سیاستهای جدید دولت حمایت می کند.
 
وی با استقبال از پیشنهاد طرف ایرانی برای خرید مستقیم فسفات از الجزایر، بر آمادگی کشورش برای فروش مستقیم فسفات به ج.ا.ا تاکید و خواستار انجام مذاکرات بخشهای ذیربط برای تحقق این خواسته شد. وی همچنین ادامه همکاریها در دیگر  زمینه های معدنی را نیز مورد اشاره قرار داد.


١٢:٠٧ - 1396/10/24    /    شماره : ٤٩٥٦٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | آدرس و تلفن | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر